Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Americké námořnictvo vytrvale pracuje na railgunech


 Americké námořnictvo vytrvale pracuje na railgunech
Navzdory vysokým nákladům a technickým obtížím s railguny stále počítají námořníci i pozemní vojsko

Blíží se doba railgunů? Kredit: US Navy, John. F. Williams.
Blíž í se doba railgunů? Kredit: US Navy, John. F. Williams.

Ve světě se teď vyvíjí celá řada různých převratných zbraní. Po některých z nich za pár let ani pes neštěkne, jiné se prosadí do výzbroje armád blízké budoucnosti. Railguny, elektromagnetická děla nebo též česky poněkud úsměvně kolejnicová děla, náležejí k těm slibným. Zjevně jim věří i americké námořnictvo, které usilovně pracuje na jejich vývoji pro své potřeby, a to i navzdory vyjádřeným obavám některých představitelů Pentagonu.

Railgun. Kredit: US Navy, BAE Systems.
Railgu n. Kredit: US Navy, BAE Systems.


Railguny nejsou jen tak nějaká vylepšená zbraň. Představují zásadní posun v balistických technologiích. Nespoléhají se na střelný prach, ale na elektromagnetickou energii, která žene projektil po vodících kolejnicích. Vystřelené projektily mají čtyři stabilizační plošky, díky nimž mohou tiše zasáhnout nepřátelskou loď, dron nebo třeba balistickou střelu, a cíl zničit svou ohromující kinetickou energií.


Vojenští vývojáři očekávají, že se jim podaří projektily railgunu vystřelovat rychlostí až Mach 7,5, do vzdálenosti až 160 kilometrů. Ve výzkumu US Navy si tuto technologii hýčkají, stejně jako třeba laserové zbraně. Nemají to s nimi ale úplně snadné. Vývoj railgunu už přišel na půl miliardy dolarů a ještě to určitě bude něco stát.

High Velocity Projectiles. Kredit: BAE Systems.
High Velocity Projectiles. Kredit: BAE Systems.

Součástí vývoje railgunu je i projekt vysokorychlostních projektilů High Velocity Projectiles (HVP). Použití těchto projektilů je ale překvapivě o dost širší. Mohou být řízené za letu a také je lze vypálit z běžného děla. I když v takovém případě má HVP projektil mnohem nižší rychlost než při střelbě z railgunu, stále je rychlejší, než běžné dělostřelecké projektily. Americké námořnictvo koketuje s myšlenkou, že s HVP projektily vybaví své lodě. Dalším faktorem je i cena těchto projektilů. Jeden přijde na cca 50 tisíc dolarů. To je mnohem více, než kolik stojí běžný projektil, zároveň je to ale mnohem méně, než kolik činí cena jedné řízené střely, jako je třeba tomahawk tedy kolem 1 milionu dolarů.


Pro railguny je zásadním problémem energie. Soudobé railguny s okamžitým příkonem kolem 22 megawattů (jako téměř 20 tisíc US domácností), z nich dělá velmi neskladné zbraně. Vědci se ale dušují, že se jim povede railguny podstatně zmenšit. US Navy hodlá railgun instalovat na nový futuristický torpédoborec USS Zumwalt, který dovede vyrobit velké množství energie.
A railguny sužují i technické problémy. Fyzikální síly, které působí při výstřelu railgunu, dramaticky poškozují hlaveň railgunu s kolejnicemi. Vývojáři na tom pracují a chystají se přijít s řešením, díky němuž hlaveň railgunu vydrží tisíce výstřelů. Což nezní vůbec špatně. Tom Boucher z vedení projektu railgunu US Navy neskrývá optimismus a věří, že railguny budou uvedeny do výzbroje během příštího desetiletí.


Nepůjde přitom ale jen o námořnictvo. Po railgunech pošilhávají i tankové jednotky, pokud se povede zbraň, a hlavně její energetické zdroje, příslušným způsobem zmenšit. Lidé z vedení US Army, jako generál Mark Miley, počítají s tím, že jsme na pokraji zásadní proměny pozemního boje. Uvidíme v příštích letech.

Video: High-Tech Railgun Promises New Military AdvantageAuthor: Stanislav Mihulka # DaxuDufy45
Armáda2016-07-137
-
 50% ( 0 people voted )
+
Vyborne, mame sa na co tesit a ti nacisticki hajzli sa tym ani netaja, chcu "branit" ameriku ziskanim plnej kontroly nad vsetkymi moriami a oceanmi... Ved komu patri nasa planeta, americanom, nie...? Este by ma zaujimalo pred kym sa chcu "branit", ved okrem nich na tejto planete nie je ziadny iny globalny agresor...? Myslim, ze uz by bolo nacase tych imbecilov humanitarne vybombardovat, aby tam neostal ani kamen na kameni... V zaujme rozsirovania slobody a demokracie vo svete, samozrejme...


humanitarny bombarder # QykeMusa22
-
 58% ( 9 people voted )
+
2016-07-13 12:32:58 bad7a882
keby to bolo z ruskych koncin, tak by si striekal blahom :D

Yanath # VepeBeke80
-
 46% ( 3 people voted )
+
2016-07-14 11:24:29 559f68d2
Ak budes chciet nabuduce svetu opat oznamit, ze ti jebe, nezatazuj sa uz zbytocnym ukladanim slov do nejakych viet, jednoducho napis: "Jebe mi", usetris tak cas aj sebe, aj pripadnym citatelom...


ole pale # TikaGaga84
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-07-14 12:06:21 bad7a882
To je staré, zmenšenú veriu railgunov sme predsa už používali v Mass Effecte! :-)
Bynk # LojuWafa17
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-07-15 10:10:19 c35b1dd1
Však sa im dobre stavia z Teslovych tajnych patentov. Vôbec neverte, že tam budú pevné projektily to je proste nezmysel. Týmito zbraňami dokážu zohriať hmotu napríklad olovo na veľmi vysokú teplotu skoro až na plazmu a potom ju enormnou rýchlosťou vystreliť - toto čo tu vidíme je na pomätenie Rusov a Číňanov, nemá to žiadnu výpovednú hodnotu. A ohľadne energetickej náročnosti - elektrinu si už dokáže vyrobiť doma hocikto - kto má trochu chuť to pohľadať si patenty a máš voľných niekoľko 100viek alebo na pár kW aj tisicok EUR - tak si postaví - problémom sú cievky - tie si treba nechať natočiť u nejakej firmy alebo u niekoho, kto má nato stroje, ostatné spraví dobrý plast, sústruh alebo 3D tlač. Takže toto sú pekné bláboly. V dnešnom svete vojnu vyhráva ten, kto má technologický náskok. A hovorím vám, že najväčší technologický náskok je schopnosť vytvoriť a udržať silové obranné pole cez ktoré sa nedá vytvoriť ani len singularita - tak ako sa snažia tomu potajomky v CERNE. Toto čo prezentujú verejnosti napríkad v USA cez reklamnú prestávku SuperBowlu alebo na červenom námestí v Moskve je nič oproti tomu, čo majú poskrývané pred očami verejnosti. Ale kto vie, možno je lepšie o týchto veciach ani nevedieť možno... kto vie..

No takto # WyheJede98
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-09-01 23:41:41 b28fc12a
Nuž asi takto: Omotaj si okolo gebule alobal, aby ti cez Haarp (lol!) nevymazali tie konšpirácie.

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-09-02 00:13:58 bc7b649f
loading...
bez usluznych a uzitocnych idotov,oslov,sluziaci pre blaho"vojnovych stvacov,by nebolo tolko "usilia" o vyvvijanie vsemoznych prostriedkov nato,-ako co najviac a najefektvnejse -zabit".Zeny v armade,to uz je len bonbonik.Mozno okrem vyoperovaneho mozgu,maji aj vyoperovane maternice,a vaginy.Pokial budu ochotny!! dobrovolnici,v mene krvilacnych vojnovych stvacov,zabijat nebude nikdy dost zbrani,ani utrpenia,ani smrti.

asa # FilyCowe86
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-09-24 10:50:25 4e62ed0e

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
deväť   jed
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

NEMORÁLNOSŤ ŠTÁTNEJ PODPORY A ČO S TÝM?


NEMORÁLNOSŤ ŠTÁTNEJ PODPORY A ČO S TÝM?
Jedna z najnemorálnejších vecí, ktorú ako podnikateľ na Slovensku vnímam, je selektívna štátna podpora “strategických” firiem. Úzka skupina ľudí pod silným lobbyistickým tlakom ...
Ze sociálních dávek se nejen chudne, ale taky hloupne
PLUKOVNÍK Z. ZBYTEK: V ROCE 1989 CHTĚL TANKY A STŘELBU DO LIDÍ, DNES JE „MUŽEM ROKU“ V RUSKU
Vlakom zadarmo, autobusom za peniaze

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0293 s
dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne