Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

… A TAKTO VZNIKAJÚ KORPORÁCIE


… A TAKTO VZNIKAJÚ KORPORÁCIE

Už som si tou debatou prešiel minimálne tisíc krát.

Ľavicové stanovisko. Voľný trh treba regulovať. Bez regulácií by jeden subjekt získal časom také silné postavenie, až by úplne zničil konkurenciu. Potom skúpi všetku ropu (vodu, gumených medvedíkov, ... dodaj podľa ľubovôle) a nám neostane nič iné, ako za kvapku ropy (vody, jedného gumeného medvedíka) platiť nehorázne sumy.

Moja pravicová reakcia. Firma môže rásť do určitého momentu. Potom kvôli nárastu byrokracie, straty akcieschopnosti sa úspory z rozsahu začnú meniť na náklady. Flexibilné spoločnosti s nízkymi nákladmi a čerstvými nápadmi by si ju na voľnom trhu podali ako svorka Velociraptorov obrovského, pomalého Brontosaura.

Sú to práve regulácie, ktoré z ťažkopádneho parníka spravia nepotopiteľnú korporáciu. Malé firmy súťažia hlavne nízkou cenou. Preto je pre zabehaného giganta kľúčové, aby sa uzákonili všetky možné a nemožné certifikáty, štandardy, poplatky... Tie predražia vstup konkurencie na trh a molochovi sa hneď môže lepšie dýchať.

Lokálnych hráčov vyšachuje vysokým zdanením, ktoré nadnárodná korporácia jednoducho obíde výberom správneho daňového domicilu (ešte aj tam si vynegociuje vlastnú sadzbu).

A hlavne, má zdroje na podplácanie úradníkov v štátnej správe. Reguláciu, ktorá mala pôvodne slúžiť na obmedzenie jej rastu, si prispôsobí pre vlastné potreby. Takto sa aj verejné zákazky a projekty vyhrávajú najľahšie.

Ešte som svojou argumentáciou žiadneho ľavičiara nepresvedčil. Skúsim to teda ešte raz.

Vládu Fico II by sme s kľudným svedomím mohli nazvať krycím menom Kladivo na živnostníkov. Je to svojim spôsobom pochopiteľné. Ľavicová vláda má z občana, ktorý sa stará sám o seba, strach ako čert z kríža. Živnostník presne vie, koľko ho celý ten sociálny cirkus stojí. A krížová výprava politikov za gastrolístky, dovolenky (na ktoré si zamestnanec aj tak musí zarobiť) a hradenú PN-ku (rovnaký prípad ako s dovolenkou) ho necháva chladným. Toto nie je pre socialistov ten správny volič.

Tak mu Fico od roku 2013 zvýšil snáď všetky dane a odvody aké existujú.

Potom príde deň ako ten včerajší. Vytúžená korporácia dostane od bojovníkov proti veľkokapitálu zo štátnej pokladnice, len pred nedávnom sanovanej z peňaženiek živnostníkov, sumu, pri ktorej musí poľská vláda stiahnuť chvost.

Podľa médií hrozí stimul vo výške 10 percent investície. V priemyselnom parku je všetko pripravené. Stačí zapnúť poistky. K tomu samozrejme nebudú chýbať daňové prázdniny. Môžeme len hádať kedy príde na radu legislatíva nastavená presne na potreby daného podnikateľa.

Strih.

Len pred nedávnom sa ku mne dostal článok o jednom prípade z Prievidze. Podnikateľka, ktorá prevádzkuje kaviareň pre nepočujúcich (mimochodom sama nepočujúca), dostala od inšpektorátu práce pokutu dve tisíc eur (konkrétne pre ňu likvidačná). Dôvod? Jej otec zaskakoval za chorú čašníčku. Toto nie je žiaden extrém, štátne inšpekcie dávajú pokuty aj za väčšie somariny (o pokute za zákaz fajčenia v červenom štvorci namiesto červeného kruhu viem z prvej ruky).

Rozdiel v prístupe štátnych predstaviteľov k malým respektíve stredným podnikom a ku korporáciám asi nemôže byť markantnejší.

Asi najneočakávanejšia je reakcia nášho dvorného marxistu, ktorého si tu už roky chováme z verejných zdrojov. Pre Luboša Blahu sú nadnárodné korporácie snáď aj dôvodom, prečo máme na Slovensku momentálne horúčavy (počkať, on si skutočne myslí, že za to teplo môžu korporácie!). A teraz, keď si jednu z nich na Slovensko ideme dotiahnuť za peniaze tohto, Lubošom večne adorovaného a idealizovaného, malého človeka práce, tak z toho dostane stojáka.

Ak tento pán povie ešte niekedy na korporácie krivého slova, tak mu treba tento facebookový status riadne oplieskať o hlavu.

Takže, páni ľavičiari, nie je to neviditeľná ruka, ktorá zabetónuje nadnárodný kapitál na trhu. Ale veľmi viditeľná a konkrétna ruka politika. Nie Friedman s Hayekom, ale Fico s Blahom vymetajú korporáciám konkurenciu z cesty. Nie sloboda podnikania, ale regulácie a dotácie uľahčujú a predlžujú život nadnárodným molochom.

Myslíte si, že sa nad tým páni z JeToTak aspoň zamyslia?Author: Andrej Fandak # RyfyDora76
Slovensko2015-08-138
-
 56% ( 6 people voted )
+
fandak, fandak, ked ti kecupar povie, ze predava zmrzlinu, tiez napises takyto clanok?
neviem, skadial si nabral, ze tento kapitalisticky system sa dokaze zabalit do "lavice"???
ved tento hejslovensky stat sa tvari vdaka 10% percentam volicov akoby mu to tu patrilo, je to podla teba lavicove???

dam ti iny priklad fandacik a teraz som zvedavy, co napises nabuduce...existuje dve brzdy hejslovenskej libertariansko-kapitalistickej ekonomiky, prvou je chamtivost a neschopnost spravodlivo ocenit kvalitu produkujucu kvalitne veci a druhou je snaha o presvedcenie vacsiny, zeby sa v pripade zmeny museli vozit na skodovkach...

ja ani neverim, ze v tejto ultraantisocialistickej spolocnosti este mame medzi sebou korporacie??? cim to je? ved dubcek je uz davno medzi fialkami...uz fialky mali kvitnut 30 rokov a pecene holuby padat do huby, tak v com je problem tejto pravicovej spolocnosti?

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 2 people voted )
+
2015-08-13 20:43:15 b2fd8cb8
skodovkach 120L...som myslel

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-13 20:46:45 b2fd8cb8
Veľa je povolaných, málo je vyvolených. Aj v socialistickom dirigizme, aj na úplne voľnom trhu sa presadia iba nemnohí.
Certifikáty predražia vstup konkurencie na trh, ale kto nespĺňa požiadavky pre výslednú kvalitu hodnú doby, nech sa nepredvádza ako podnikateľ, taký sa môže presadiť iba nízkou cenou pre hnus a sajrajt, ktorým sa nehanbí nakŕmiť masy.
Chudáci čestní živnostníkovia nemajú peniaze na úplatky, ani na presuny sídla spoločnosti, asi ich poľutujem v nešťastí, ak sa zanedbateľné podničky nedokážu ani len zamyslieť, či by sa nemali spojiť a zväčšiť vyjednávaciu pozíciu, nech si radšej zbalia slivky. Ale prečo by súdruh autor ich zlyhania nemohol propagandisticky zneužiť v triednom boji. Fico im uškodil, bez neho by sa každý holič stal miliardárom.
Nemáš halucinácie, nie si nafetovaný? Vráť sa späť do reality. Napíš racionálne zdôvodnenie tvojich nezmyslov, že vraj je Fico bojovníkom proti veľkokapitálu a to každému, koho by si do definície schoval. Prečo by mal byť? Pretože v dajakej vašej sektárskej brožúrke od vás sa píše, že Fico je akási ľavica a oni vraj musia stáť proti nim a to vždy a všade, lebo musia?
Voliči Fica istotne takými sú, ale aj ty si rovnaký nepriateľ korporácií, čo nedopraješ zamestnanie neborákom, pretože v triednej nenávisti držíš stranu neúspešných živnostníkov. Prázdne zlostné reči niečo aj vyriešia?
Gavalieru, ty si likvidačnú za slečinku zacvakal? Kto môže, ten vlastne musí, lebo kto nič nepomáha, tak je jeho podlý zámer jasný.
Presne tak to musí byť, ak vláda zvážila, že väčší prospech prináša jedna veľká spoločnosť, tak usúdila, že jej pomôže. Prečo nie? Mala rovnakú sumu vyplytvať bez primeraného úžitku pre starostov v zapadákove? Viac zamestnáva, viac vyrába, zvyšuje HDP, nech malé podničky nezávidia, mali sa spojiť a stať korporáciou s výsadami sami. Vy ste rovnostárski súdruhovia, aby ste prirovnávali podničky k superpodniku a preukazovali všetkým rovnakú úctu?

Melchisedech # NekiJequ84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-13 21:45:41 b228b7ab
Kučma, obviňuj súdruhov plánovačov, ktorým si veril, takých čo ti sľubovali svetlé zajtrajšky, iba zúfalec obviňuje takých, ktorých nemá rád, aby zabudol, ako sa sám nechal napáliť, operenectvo nepriletelo, ale ty si uveril nesprávnym, tak si priznaj chybu.

Melchisedech # NekiJequ84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-13 21:51:19 b228b7ab
Som presvedčený ..Fandak76..že tým korporáciam existujúcim v minulosti, teraz aj v budúcnosti "MIMORIADNE" záleží na stanoviskách či reakciach "ľavotočivých--pravotočivých". Asi by ani nevznikli....A vy máte ake "zavitové myslenie" maestro....
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-14 05:59:39 58d4289b
jezis akym planovacom som zase veril jidjuska? co to opat trepes za nezmysly, ved ja len s nemym uzasom sledujem co sa to deje a uz davno sa ziadnych planovacnych akcii nezucastnujem...

sledujem, ako sa nam tu zdruzenia, pardon korporacie rozrastaju, pritom sa tvaria, ze davat ludom vyplaty nie je ich akoby si ty povedal bozia povinnost ale bozia charita...etatisti jedni :)

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-14 06:27:15 b2fd8cb8
loading...
nebude to nahodou tak ze sexta je lavicova a tiendzej pravicove? este ze mame skok :)

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-14 06:29:01 b2fd8cb8
fandak,

uzi si tie prachy.

Ale jak sa hovori,tak na.

http://finweb.h
nonline.sk/spravy-zo-sveta-financii-126/najhorsi-z
o-zlych-pozrite-sa-ktora-krajina-je-najblizsie-k-b
ankrotu-881756


A ak ta kopnu do riti,potom sa necuduj.Ale teraz si to uzivaj.

harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-16 14:51:23 b229ed70

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
t   deväť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Venezuela a Nikaragua nabízejí Snowdenovi azyl


Venezuela a Nikaragua nabízejí Snowdenovi azyl
Bývalý spolupracovník amerických tajných služeb Edward Snowden, který má být v USA souzen za ohrožení národní bezpečnosti, by mohl získat azyl ve Venezuele nebo Nikaragui, naznačili...
He he he
Tri roky Teátro Roberto
Vysoké daně sociální rovnost nezajistí

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0301 s
zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles